08.06.10
Jeżdżą do miejsc zniszczonych przez powódź. Z aparatami, kamerami. Podchodzą blisko rozpadających się domów, obserwują, podglądają. Byli w Lanckoronie, teraz pojechali do Kłodnego.
Referendum było polityczne, bo zorganizował je były szef SLD na Ursynowie we współpracy z posłem Twojego Ruchu - uważa prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zaprzeczyła, że niedzielnemu głosowaniu towarzyszyły "standardy białoruskie". Przyznała jednak: - Zgadzam się z prezydentem, że powinna być podwyższona granica, zarówno co do zbierania głosów, jak i frekwencji. Sławomir Nowak, który ma zostać ministrem w Kancelarii Prezydenta, po objęciu tej funkcji przestanie być posłem. Jego miejsce w Sejmie może zająć działacz związkowy Jerzy Borowczak, który startował z list PO w Gdańsku w 2007 roku. Borowczak powiedział, że chciałby objąć mandat poselski.
Minęły dwa miesiące, a gwałciciel nadal jest na wolności. Policja publikuje portret pamięciowy podejrzewanego i prosi świadków o kontakt. 30-latka biegała wieczorem po parku, gdy ją napadł.
Cztery samochody symbolicznie pokonały trasę, jaką z Europy do Chin dotarł Marco Polo. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że przez praktycznie całą drogę nie kierował nimi człowiek i ani razu nie zatrzymały się na stacji benzynowej. Wszystkim, czego samochody potrzebowały, by jechać, było słońce. Wieczorem i w nocy na drogach w prawie całej Polsce będzie bardzo ślisko. IMGW wydało ostrzeżenia przed oblodzeniem dla wszystkich województw, poza zachodniopomorskim. Na południu kraju jazdę utrudniają dodatkowo śnieżyce, które miejscami ograniczają widoczność nawet do dwóch metrów.
W niedzielę rozlosowano pary ćwierćfinałów Pucharu Polski. Szlagierowo zapowiada się mecz w Warszawie. Do stolicy wróci Jose Mari Bakero - jego Lech zagra z Polonią, z której Baska wyrzucono we wrześniu.
W czwartek na poznańskim stadionie położono nową murawę. Czwartą w ciągu jedenastu miesięcy. Czy tym razem uda się uniknąć nerwów ze spotkania Ligi Europejskiej, kiedy UEFA niemal do pierwszego gwizdka rozważała odwołanie spotkania?
Ojciec Tadeusz Rydzyk na antenie kierowanego przez siebie Radia Maryja przypomniał słowa Jana Pawła II zachęcającego Radio Maryja do szerzenia Ewangelii i zinterpretował je jako... zachętę do finansowego wsparcia Radia Maryja przez słuchaczy. - Giganci finansowi mówią o nas imperium. Nie dajcie sobie tego wmówić - podkreślał ojciec Dariusz Drążek tłumacząc, że podczas gdy inne media żyją z reklam, Radio Maryja musi funkcjonować w oparciu o hojność swoich słuchaczy.
- Wizja waszego świata wychodzi na każdym szczeblu: wszystko, co jest niezależne jest złe, wszystko, co jest z Zachodu jest złe - mówił w programie "Fakty po Faktach" poseł PO Cezary Tomczyk do senatora z klubu PiS Adama Bielana. - Więcej tego rodzaju wypowiedzi, a będziecie mieć jeszcze gorsze badania - odpowiedziałÂ Bielan.
Pięć nowych połączeń lotniczych znalazło się w letnim rozkładzie lotów Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice, który wszedł w życie w ten weekend. Pasażerowie będą mogli polecieć z Krakowa do Cagliari na Sardynii, Newcastle, Chicago, Toronto i Kijowa.
Jedna osoba nie żyje, a dwie zostały ranne, po tym jak na Krupówkach w Zakopanem na postoju dorożek spłoszyły się konie. Prezydent Bronisław Komorowski powołał Łukasza Bojarskiego do Krajowej Rady Sądownictwa - poinformowano we wtorek na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta. Bojarski jest prawnikiem, ekspertem związanym m.in. z Helsińską Fundacją Praw Człowieka.
W SLD trwa układanie list wyborczych - według doniesień âRzeczpospolitejâ władze Sojuszu szykują dla byłych premierów miejsca na listach na Pomorzu i w Małopolsce - a konkretnie w Gdyni i w Nowym Sączu.
Trzy osoby nie żyją - podają oficjalnie przedstawiciele władz. Kilkadziesiąt zostało rannych. W Münster samochód wjechał w tłum pieszych.
01.05.13
Kolizja, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, kradzieże i posiadanie narkotyków. To tylko część występków 24-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego.
22.11.14
Parlament Europejski planuje wezwać koncern Google do podziału. Urzędnicy obawiająÂ się coraz większego monopolu internetowego giganta i chcą, aby koncern oddzielił usługi związane z wyszukiwarką od pozostałych i utworzył kilka, mniejszych firm - donosi "Financial Times".
08.06.10
Druga fala kulminacyjna na Wiśle coraz bliżej stolicy. W poniedziałek wieczorem stan alarmowy został przekroczony o 23 cm, ale maksimum osiągnąć ma w nocy z poniedziałku na wtorek. Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski w "Rozmowie Rymanowskiego" zapewnił: - W Warszawie nie ma przesiąków. Przyznał jednak, że "nawet jeśli warszawskie wały wydają się silne, to ich przerwanie wiązałoby się z nieobliczalnym ryzykiem".
29.03.11
65-letni pacjent chorujący na nowotwór, który dwa tygodnie temu w Instytucie Onkologii w Gliwicach przeszedł pierwszą w Polsce rekonstrukcję połowy krtani, już mówi. W poniedziałek usunięto mu rurkę tracheostomijną, co umożliwia samodzielne oddychanie.
RSS
zabudowy szklane cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Wózki widłowe są koniecznym elementem w bardzo wielu firmach i przedsiębiorstwach, w szczególności w firmach zajmujących się produkcją i handlowych. Dzięki nim przenoszenie, transportowanie na terenie magazynu czy zakładu nie sprawia żadnych problemów. Aby móc prowadzić wózek zgodnie z przepisami, operator powinien mieć odpowiednie uprawnienia, czyli prawo jazdy na wózek widłowy. Egzamin na prawo jazdy na wózek zawiera zarówno części praktyczne oraz teoretyczne. Test praktyczny polega na zbadaniu umiejętności kandydata w zakresie kierowania wózka, a także operowanie widłami w celu rozmieszczania czy transportowania towarów. Z kolei egzamin teoretyczny tyczy się części teoretycznej związanej z eksploatacją i konstrukcją wózka. Firma Widlak PW wózki widłowe chce osiągnąć satysfakcję klientów, oferując do sprzedaży wózki nowe i używane wysokiej klasy, na które udziela gwarancje jakości. Wysoka jakość to jeden z naszych priorytetów. Każdy przyjmowany przez nas wózek widłowy poddawany jest dokładnemu przeglądowi technicznemu, którego efektem jest obiektywne i godne zaufania stwierdzenie jakości danego urządzenia. wózki widłowe. Wózki widłowe bardzo ważnym elementem są też zasady bezpieczeństwa podczas użytkowania wózka. Zasady te dotyczą zarówno bezpieczeństwa kierującego pojazd, a także, a może nawet przede wszystkim osób mogących znaleźć się w polu jego funkcjonowania. Tylko odpowiednie przeszkolenie kierowcy wózka pozwala na jego pewne użytkowanie. Pracodawcy muszą być tego świadomi.
busy Przewozy do Holandii i Niemiec. Holandia i Niemcy to nadal bardzo popularne wśród Polaków kierunki wyjazdów zarobkowych, jeżdżą tam nasze busy. Coraz więcej osób jeździ tam również w celach typowo turystycznych. Bez względu na przyczynę wyjazdu warto skorzystać z usług naszej firmy transportowej, tanio i wygodnie, a szczególnie za niewielkie pieniądze. Oferujemy najwyższy poziom usług i profesjonalną obsługę. Nasze busy Gdańsk to nowoczesne pojazdy, dzięki którym podróż jest bezpieczna i wyjątkowo komfortowa. Organizujemy przejazdy na różnych trasach, w zależności od oczekiwań naszych klientów. Z naszych usług korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy oraz instytucje publiczne. Kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo naszych klientów, dlatego wszystkie busy Starogard są wyposażone w pasy bezpieczeństwa dla pasażerów i są w idealnym stanie technicznym. Z nami dojedziesz na miejsce bezpiecznie, wygodnie i w doskonałym humorze. Zatrudniamy wyjątkowo sympatycznych i jednocześnie doświadczonych kierowców, dzięki czemu w czasie podróży panuje miła i przyjazna atmosfera. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Busy Słupsk to najlepszy wybór. Transport krajowy i zagraniczny - bus do Holandii. Szukasz bezpiecznego i taniego transportu do Niemiec lub Holandii? Skorzystaj z naszej oferty, a na pewno się nie zawiedziesz. Zapewniamy wysoki poziom obsługi oraz atrakcyjne ceny. Nasze busy są wyposażone w pasy bezpieczeństwa dla pasażerów i znajdują się w idealnym stanie technicznym. Posiadamy wszystkie wymagane prawem certyfikaty i pozwolenia, dzięki czemu z powodzeniem realizujemy nasze usługi od wielu lat. Jesteśmy firmą, której najważniejszym celem jest zadowolenie klientów. Dbamy o to, by podróż upłynęła w przyjaznej, miłej atmosferze. Nasi kierowcy to profesjonaliści, którzy gwarantują nie tylko bezpieczny transport, ale również dojazd na określoną godzinę. Busy Słupsk to oferta nie tylko dla firm i instytucji, ale również dla klientów prywatnych. Nasze usługi świadczymy głównie na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i dopasowujemy ofertę do oczekiwań klienta. Busy Słupsk to najlepsze rozwiązanie dla każdego.
sprzątanie Słupsk oraz mycie okien wg technologii IONIC SYSTEMS, czyli czyszczenia wodą zdemineralizowaną. Usługi sprzątania, mycia okien i fasad wykonujemy zarówno metodą teleskopową jak i tradycyjną, wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Świadczymy usługi: mycie okien i mycie fasad, szyby wystawowe, szyldy reklamowe, witryny sklepowe oraz wszelkiego rodzaju inne przeszklenia zarówno w prywatnych mieszkaniach, blokach, domach i rezydencjach, jak również w biurach, firmach, przedsiębiorstwach, urzędach, sklepach i innych pomieszczeniach. Czyścimy i myjemy ekrany dźwiękowe. Gorąco polecamy tę stronę www.Sprzątanie Słupsk zapraszamy.
Mimo tego, że w Polsce toczą się w ogromnej ilości sprawy, które dotyczą nielegalnej sprzedaży i zarabiania na tym pieniędzy, przestępcy mnożą się na potęgę bez obawy na konsekwencje. pranie pieniędzy, czy inaczej mówiąc pranie brudnych pieniędzy rośnie w zastraszającym tempie. Przestępcy wymyślają przeróżne nowe sposoby, poprzez które organom ścigania bardzo trudno jest uchwycić dużą ilość nielegalnych transakcji i niestety spora część przestępców wciąż działa. Przestępcy zarabiają nielegalnie z przeróżnych źródeł. Mają oni zyski poprzez handel narkotykami, papierosami, alkoholem z nielegalnych źródeł, wyłudzają oni również VAT. Pranie brudnych pieniędzy (radca prawny pranie pieniędzy- nazwa pochodzi stąd, że pierwszymi takimi miejscami były właśnie pralnie …) stało się dla wielu osób sposobem na życie. Tak nielegalnie pozyskane pieniądze, przestępcy usilnie ukrywają, a ze względu na coraz częstsze policyjne śledztwa, przestępcy wymyślają coraz bardziej dziwne sposoby na ich schowanie. Policja twierdzi, że przestępcy gospodarczy, a także ci kryminalni mają identyczne sposoby. Pranie brudnych pieniędzy to przecież specjalność osób przebiegłych i nie mających poczucia strachu przed konsekwencjami. radca prawny pomoże i znajdzie sposoby na ukrycie pieniędzy są różne, od bardzo prostych i prymitywnych (niestety takich jest niewiele) po bardzo wyrafinowane.
22.03.10
Tropikalny cyklon Ului powyrywał rano drzewa, wyrzucił 12 łodzi na brzeg i pozbawił okoo 60 tys. domów prądu w północno-wschodniej Australii. Wiatr osiągał 200 km na godzinę, ale obyło się bez ofiar i znaczących zniszczeń.
RSS
01.02.10
XIV-wieczny krzyż relikwiarzowy - jedno z najcenniejszych trofeów wojsk Władysława Jagiełły zdobytych podczas walk z Krzyżakami w 1410 r. - pokazano w piątek na Wawelu po konserwacji.
RSS
09.04.17
W ambasadzie Francji przy Bramie Brandenburskiej w Berlinie Joachim Loew ogłosił szeroki skład niemieckiej reprezentacji w piłce nożnej na Euro 2016. Dowodzona przez niego drużyna będzie w tym turnieju grupowym rywalem Polaków.
RSS
22.07.13
Za kilka dni zacznie napływać do Polski zwrotnikowe powietrze znad Afryki. Szykuje się upalna ostatnia dekada lipca i początek sierpnia. Synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński ostrzega jednak, że z gorącem powrócą gwałtowne zjawiska.
22.06.10
Białoruś ostrzegła o możliwości technicznego ograniczenia tranzytu rosyjskiego gazu do Europy, gdyby Rosja zmniejszyła dostawy na Białoruś o więcej niż 15 proc. - podała w poniedziałek agencja ITAR-TASS, powołując się na białoruskie ministerstwo energetyki.
08.05.17
Facebook zatrudni kolejne 3 tysiące osób w ciągu roku, by usprawnić reagowanie serwisu na treści niezgodne z jego regulaminem oraz przyspieszyć usuwanie nagrań przedstawiających na przykład brutalne przestępstwa i samobójstwa - ogłosił w środę Mark Zuckerberg.
15.09.18
Były prezydent miał należeć do współpracującej z lobbystą Paulem Manafortem grupy wpływowych polityków. "Zdawali się wyrażać jedynie niezależne oceny polityki rządu Ukrainy, podczas gdy byli przez Ukrainę opłacani", twierdzi prokurator oskarżający Manaforta za oszustwa finansowe.
15.10.10
Prezydent Bronisław Komorowski powołał byłego przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa Stanisława Dąbrowskiego na I prezesa Sądu Najwyższego.
01.02.10
Internauci z Mazowsza, poszukujący pracy w działach finansowych i księgowości, oczekują wynagrodzenia średnio o 2000 złotych wyższego niż kandydaci z województwa lubelskiego. praca.wp.pl
RSS
08.05.12
Nadchodząca noc będzie wyjątkowo zimna, przy gruncie nawet mroźna. Natomiast wilgotny front atmosferyczny, który był z nami w ciągu dnia, odsunie się na południowy wschód, gdzie przyniesie okresowe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju będzie sucho. Zacznie się rozpogadzać i przejaśniać.
15.11.11
Przemyt 750 kg rafy koralowej z żywymi organizmami przewożonej w 12 samochodach osobowych udaremnili celnicy na przejściu granicznym z Ukrainą w Hrebennem (woj. lubelskie). Zatrzymana rafa została przewieziona do oceanarium w Gdyni i poddana kwarantannie.
RSS
książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.