29.04.11
Prezydent Bronisław Komorowski poinformował, że podczas czwartkowego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego nie usłyszał "żadnych argumentów mówiących o realnym zagrożeniu w związku z budową nowoczesnych elektrowni jądrowych w Europie, także w Polsce".
- Na prawicy nie powinno być wrogów, tylko konkurent, którego się szanuje - powiedział w "Faktach po Faktach" lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Podkreślił, że chciałby prawyborów na prawicy, które wyłoniłyby wspólnego kandydata w wyborach prezydenckich. Dmitrij Miedwiediew może być zadowolony ze swej podróży do Stanów Zjednoczonych. Nie tylko w przyjaznej atmosferze rozmawiał z Barackiem Obamą, ale także wyskoczył z nim na hamburgera. Prezydent Rosji błysnął także humorem w czasie spotkania z Arnoldem Schwarzeneggerem, którego rozbawił niemal do łez. Zobacz, jak to zrobił. Trzy tygodnie mają szefowie regionalnych struktur PSL na wstępne przygotowanie list wyborczych - ustalili liderzy partii. Aby wypełnić wymóg parytetu płci, na każdej liście ludowcy muszą niemalże podwoić liczbę swoich kandydatek w porównaniu do poprzednich wyborów.
Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski nie chce być prezydentem Łodzi. W ten sposób minister zdementował pogłoski, że w tegorocznych wyborach prezydenckich będzie się ubiegał o fotel prezydenta miasta. W rozmowie z TVP.Info zapewnia, że chce dalej kierować resortem.
W dzisiejszej rozmowie dla Radia Gdańsk arcybiskup Tadeusz Gocłowski wyjawia, że kilka tygodni temu napisał list do Jarosława Kaczyńskiego, wierząc, że prezes PiS jest jedyną osobą, która może obniżyć temperaturę debaty toczącej się wokół sprawy krzyża. List byłego metropolity gdańskiego do dziś pozostaje bez odpowiedzi.
Z resortu finansów odchodzi wiceminister zajmująca się budżetem państwa. Elżbieta Suchocka-Roguska przechodzi na emeryturę, jej dymisja juz wpłynęła. Ma jednak doradzać ministrowi przy przygotowaniu przyszłorocznego budżetu. Według Reutera wiceministrem ma zostać Hanna Majszczyk, obecnie dyrektor jednego z departamentów.
39-latek, który w sobotę postrzelił siedem osób w Rybniku (Śląskie), został we wtorek aresztowany na 3 miesiące - poinformował wiceprezes rybnickiego sądu Andrzej Gozdawa Grajewski.
PiS złoży w Sejmie projekt uchwały w sprawie dyskryminacji szkolnictwa polskiego na Litwie. PiS chce, by posłowie zaapelowali do polskiego rządu o natychmiastowe działania zmniejszające negatywne dla Polonii skutki litewskiej ustawy oświatowej. Nie jestem żadnym kandydatem na prezesa PiS, jestem lojalnym człowiekiem, wiceprezesem partii i do 2014 roku na pewno będę w Parlamencie Europejskim - zapowiedział eurodeputowany PiS Zbigniew Ziobro.
Dwa miesiące w areszcie śledczym spędzi białoruski opozycjonista Siarhiej Kawalenka, który 7 stycznia zatknął nieuznawaną przez oficjalny Mińsk biało-czerwono-białą, historyczną flagę Białorusi na świątecznej miejskiej choince w Witebsku.
Eksperymentowanie z dopalaczami zakończyło się pobytem w szpitalu. Nieprzytomny 13-latek trafił na oddział intensywnej opieki medycznej. Policjanci wyjaśniają w jaki sposób - wraz z o rok młodszym kolegą - wszedł on w posiadanie środków odurzających. Pijany kierowca z Nowej Zelandii, który dachował, wezwał pomoc uwięziony w samochodzie z puszką piwa w ręce. Otworzył ją, żeby skrócić sobie czekanie.
Te słowa miał wypowiedzieć kapitan prezydenckiego Tu-154 tuż przed katastrofą - dowiedział się nieoficjalnie TVN24
Znany we Włoszech jako popularyzator Pisma Świętego kardynał Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury, poinformował w piątek, że ma już swój profil na Twitterze i zamierza codziennie rozsyłać w języku włoskim jakąś "myśl biblijną". W weekend możemy spodziewać się deszczu i deszczu ze śniegiem. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie przewidują - niestety - szybkiej zmiany pogody.
15.03.10
Trudno w to uwierzyć, gdy za oknami większości Polaków pada śnieg, a w niedzielę niemal w całym kraju zrobiło się zupełnie biało. Nie ma się już czego bać. Zima nie wróci, tylko straszy. Wręcz przeciwnie - już za kilka dni przyjdzie prawdziwa wiosna. Żegnajcie szaliki i rękawiczki...
22.06.10
Bronisław Komorowski otrzymał 41,54 proc. ważnych głosów. Natomiast Jarosław Kaczyński 36,46 proc. - podała w poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza. Wyniki są ostateczne.
01.06.10
Chcemy by ta kampania była rozmową o Polsce, a nie rozmową o wojnach i kapitulacjach - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas prezentacji tematów debat, jakie odbędą się przed wyborami w Centrum Informacyjnym "Europejski" w Warszawie. Kandydat PiS zapowiada, że nie będzie rozmawiał ze swoimi konkurentami w wyścigu prezydenckim, a z ekspertami i osobistościami.
08.11.11
Policjanci z Wielunia (woj. łódzkie) zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który - podając się za komisarza policji - wyłudzał pieniądze od osób palących papierosy na miejscowym dworcu autobusowym. Oszustowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
RSSogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.
Wózki widłowe są koniecznym elementem w bardzo wielu firmach i przedsiębiorstwach, w szczególności w firmach zajmujących się produkcją i handlowych. Dzięki nim przenoszenie, transportowanie na terenie magazynu czy zakładu nie sprawia żadnych problemów. Aby móc prowadzić wózek zgodnie z przepisami, operator powinien mieć odpowiednie uprawnienia, czyli prawo jazdy na wózek widłowy. Egzamin na prawo jazdy na wózek zawiera zarówno części praktyczne oraz teoretyczne. Test praktyczny polega na zbadaniu umiejętności kandydata w zakresie kierowania wózka, a także operowanie widłami w celu rozmieszczania czy transportowania towarów. Z kolei egzamin teoretyczny tyczy się części teoretycznej związanej z eksploatacją i konstrukcją wózka. Firma Widlak PW wózki widłowe chce osiągnąć satysfakcję klientów, oferując do sprzedaży wózki nowe i używane wysokiej klasy, na które udziela gwarancje jakości. Wysoka jakość to jeden z naszych priorytetów. Każdy przyjmowany przez nas wózek widłowy poddawany jest dokładnemu przeglądowi technicznemu, którego efektem jest obiektywne i godne zaufania stwierdzenie jakości danego urządzenia. wózki widłowe. Wózki widłowe bardzo ważnym elementem są też zasady bezpieczeństwa podczas użytkowania wózka. Zasady te dotyczą zarówno bezpieczeństwa kierującego pojazd, a także, a może nawet przede wszystkim osób mogących znaleźć się w polu jego funkcjonowania. Tylko odpowiednie przeszkolenie kierowcy wózka pozwala na jego pewne użytkowanie. Pracodawcy muszą być tego świadomi.
Mycie okien wg technologii IONIC SYSTEMS, czyli czyszczenia wodą zdemineralizowaną. Usługi mycia okien i fasad wykonujemy zarówno metodą teleskopową jak i tradycyjną, wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Świadczymy usługi: mycie okien i mycie fasad, szyby wystawowe, szyldy reklamowe, witryny sklepowe oraz wszelkiego rodzaju inne przeszklenia zarówno w prywatnych mieszkaniach, blokach, domach i rezydencjach, jak również w biurach, firmach, przedsiębiorstwach, urzędach, sklepach i innych pomieszczeniach. Czyścimy i myjemy ekrany dźwiękowe. Gorąco polecamy tę stronę www.
01.07.10
Dziś ma ruszyć proces trojga oskarżonych o szantażowanie senatora PO Krzysztofa Piesiewicza. On sam będzie oskarżycielem posiłkowym. Śledztwo o posiadanie przez niego kokainy umorzono, bo Senat nie uchylił mu immunitetu. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia wyłączył jawność procesu, gdyż dotyczy on spraw obyczajowych.
29.03.10
Prawie wszyscy uzdrowiciele mają adresy e-mail, a niektórzy także swoje strony internetowe. Imponujące jest tempo w jakim tradycja uczy się posługiwać narzędziami techniki. Internet - kopalnia wszelkiej wiedzy, symbol triumfu nauki - nie tylko nie osłabił wiary w uzdrowicieli: przeciwnie, ułatwia im rozwijanie biznesu.
22.08.10
Niepełnosprawność spadła na niego jak grom z jasnego nieba. Niemal z dnia na dzień Paweł Szkutnicki z Malinia całkowicie stracił kontrolę nad swoim ciałem. W poniedziałek, 23 sierpnia, cały Mielec będzie zbierał pieniądze na jego rehabilitację.
RSS
29.10.11
Mimo obietnic, że nie będzie przyjmował funduszy na swoje kampanie wyborcze od lobbystów, prezydent USA Barack Obama korzysta z usług swych wpływowych zwolenników związanych z lobbingiem - pisze "New York Times". Chodzi o ludzi zwanych w slangu politycznym bundlerami ("pakowaczami").
22.05.10
Tylko do końca lipca prezesem BPH będzie Józef Wancer. W piątek złożył rezygnację. Wancer już na początku stycznia informował, że w połowie roku chce przejść na emeryturę.
08.05.10
W szczecińskim sądzie rejonowym miało dojść w środę do pojednania pomiędzy sędzią Marleną Kluk z Częstochowy, a prezesem Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia - Maciejem Strączyńskim (o ich konflikcie pisaliśmy we Wprost z 21 marca 2010 - "Sędzia pozywa sędziego"). Prezes Iustitii nie stawił się w sali rozpraw, chociaż o terminie posiedzenia sądu w tej sprawie zawiadamiany był dwukrotnie.
01.07.10
Ponad 7 tys. abonentów zostało po południu pozbawionych połączeń telefonicznych w centrum Gniezna w Wielkopolsce.
RSS
08.11.11
11 listopada na ulicach Warszawy znów spotkają się dwie przeciwstawne demonstracje: "Marsz Niepodległości" i "Kolorowa Niepodległa". - Oni ("KN") chcą zablokować ten marsz, bo uważają, że jest bardzo źle, kiedy taka manifestacja odbywa się w centrum miasta - tłumaczył w TVN24 Seweryn Blumsztajn z "Gazety Wyborczej". - A "Koalicja 11 listopada" organizuje zadymę na którą zaprasza niemieckich anarchistów - odparł Robert Winnicki z Młodzieży Wszechpolskiej, jednego z organizatorów "Marszu Niepodległości".
08.04.10
Co najmniej siedem osób, w tym czterech zamachowców, zginęło podczas ataku talibów na konsulat USA w Peszawarze w północno-zachodnim Pakistanie. Kilka godzin wcześniej, w okręgu Dolny Dir w Północno-Zachodniej Prowincji Pogranicznej, samobójca zabił 41 ludzi.
RSS
15.04.10
Parlament Europejski uczcił minutą ciszy, podczas specjalnej uroczystości w sali obrad w Brukseli, pamięć ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Szef PE Jerzy Buzek podziękował Rosji za godną i pełną zrozumienia reakcję.
RSS
22.05.10
W Grecji rozpoczął się strajk generalny przeciwko programowi oszczędnościowemu rządu premiera Jeorjosa Papandreu. Tysiące ludzi zebrały się na demonstracjach w centrum Aten i Salonikach. Podobny strajk dwa tygodnie temu przemienił się w zamieszki, podczas których zginęły trzy osoby.
RSS
książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.