"Kaczyński staje się rywalem Palikota. Bezwiednie"

15.10.11

- Szykuje się nam druga wojna o krzyż - tym razem ten sejmowy - pisze na blogu europoseł PJN Marek Migalski.
Jarosław Kaczyński, fot. komitet wyborczy prezesa PiS

- W raporcie Ryszarda Kalisza jest kompletny brak profesjonalizmu. Chyba go nie przeczytał i myślę, że osobiście tego nie napisał, tylko autoryzował - stwierdziła Beata Kempa w "Rozmowie Rymanowskiego". Sceptyczny wobec zawartych w raporcie wniosków był też Piotr Olszewski z PO. - Nie chcemy szastać wnioskami o Trybunał Stanu - powiedział. Przed głównym więzieniem w Atenach eksplodował w czwartek wieczorem potężny ładunek wybuchowy. Wybuch nie spowodował ofiar śmiertelnych, ponieważ z okolic zakładu udało się wcześniej ewakuować ludzi. Dyrektor Generalny Służby Więziennej płk Kajetan Dubiel "ze względów osobistych" zrezygnował ze stanowiska - podała Służba Więzienna. Minister Krzysztof Kwiatkowski zwrócił się do premiera o odwołanie płk. Dubiela. Decyzji premiera w tej sprawie jeszcze nie ma.




Aleksander Kwaśniewski oficjalnie się zdeklarował: - Zagłosuję na Bronisława Komorowskiego. I będę do tego zachęcał tych wyborców i polityków lewicy, którzy się jeszcze nie zdecydowali – stwierdził były prezydent w Kropce nad i. Jarosław Kaczyński powinien dokończyć zadanie pozostawione przez brata - uważa Jadwiga Staniszkis. Jakie to zadanie? "Polska silna i sprawiedliwe społeczeństwo" - precyzuje socjolożka.
Prace polskiej komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej zakończy raport. Znajdą się w nim m.in. wnioski i zalecenia, które mają ograniczyć ryzyko tego rodzaju tragedii w przyszłości - powiedziała we wtorek rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.


Poznańska prokuratura prowadzi śledztwo przeciw poznańskiemu seksuologowi, prof. Lechosławowi G., który miał molestować pacjentki. Wcześniej śledztwo prowadzono "w sprawie". Prokuratura nie ujawnia, jakie zarzuty zostaną przedstawione terapeucie.

Piraci wiedzą, że są bezkarni. Nawet, gdy przez przypadek złapie ich jeden z okrętów wojennych patrolujących wybrzeża Somalii, to i tak załoga zaraz rabusiów wypuszcza. Nic więc dziwnego, że cały czas atakują statki. Ich najnowszym łupem stał się niemiecki zbiornikowiec. PiS wstrzymał się od głosu w trakcie głosowania w komisji ds. nacisków nad odwołaniem jej przewodniczącego, byłego ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy. Wniosek o odwołanie Czumy złożył poseł SLD Krzysztof Matyjaszczyk. Był to już jego czwarty kolejny wniosek w tej sprawie. Dotychczas wszystkie wnioski były popierane przez PiS. Teraz PiS zachował się jednak inaczej, aby - jak wyjaśnił Arkadiusz Mularczyk - szybciej skończyć prace komisji.


PiS krytykuje sposób, w jaki Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) przekazuje stronie polskiej dokumenty związane z kwietniową katastrofą smoleńską. Według PiS Polska nadal nie ma wielu materiałów. PO twierdzi, że należy wyjaśnić nieporozumienia w tej sprawie.
fot. Wprost Huraganowe wiatry, które poprzedniej nocy przeszły nad Wyspami Kanaryjskimi, w sobotę po południu uderzyły w północne wybrzeże Hiszpanii, wyrządzając wiele szkód. W Galicji 82-letnia kobieta zginęła, przygnieciona przewróconym przez wichurę murem. Zarzucono im "wojnę przeciwko Bogu" i próbę obalenia islamskich władz. Oskarżenie objęło jedenaście osób. Dwie z nich już nie żyją. Wcześnie rano powieszono je wykonując wyrok śmierci. Obie ofiary uczestniczyły w demonstracjach przeciw sfałszowaniu wynikó wyborów prezydenckich.



Na specjalnym wyjazdowym posiedzeniu Rady Krajowej w Spale SLD ma 14 maja przedstawić nowy program dla wsi. Obrady będą przebiegać w cieniu odejścia do rządu posła Bartosza Arłukowicza. Politycy Sojuszu zapewniają, że więcej takich "transferów" nie będzie. - Rozpoczynamy prezentację naszych propozycji programowych. Chcemy pokazać, że jesteśmy dobrze przygotowani do rządzenia, mamy zaplecze eksperckie - zapowiedział szef SLD Grzegorz Napieralski.
Grzegorz Napieralski (fot. Wprost) Zrównoważenie wymiany handlowej między Chinami a Polską oraz organizowanie, przynajmniej raz w roku, spotkania "na wysokim szczeblu" przedstawicieli władz obu krajów - to zadania, jakie stawia sobie nowo mianowany ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Sun Yuxi.
Dubajska policja oskarżyła Izrael o "fałszowanie na dużą skalę" paszportów zachodnich obywateli, praktycznie codziennie natrafiając na podrobione dokumenty. "Zachód powinien przeciwstawić się takim bezprecedensowym praktykom jednego kraju" - oświadczył szef policji, generał Dahi Halfan.

RSS

Rosja straszy rakietami na Białorusi

22.11.11

- W razie fiaska rozmów z USA na temat tarczy antyrakietowej Rosja może rozmieścić rakiety balistyczne krótkiego zasięgu Iskander na Białorusi - oświadczyło cytowane przez agencję Interfax źródło oficjalne w Moskwie. Kreml już raz groził rozmieszczeniem swoich rakiet balistycznych przy polskiej granicy w ramach odpowiedzi na tarczę, ale plany zawieszono.

RSS

Napad we wschodnim Londynie: Były minister dźgnięty nożem w brzuch

15.05.10

Tragicznie zakończyła się wyprawa byłego ministra w rządzie Gordona Browna do okręgu wyborczego we wschodnim Londynie. Stephen Timms został dźgnięty w brzuch. Polityk natychmiast trafił do szpitala. Policja zatrzymała już kobietę, która ma mieć związek z tym atakiem.

RSS

99 proc. ludzi za rozpadem kraju

22.01.11

Prawie 99 procent Sudańczyków z południa kraju głosowało za podziałem kraju i powstaniem nowego państwa - wynika z danych opublikowanych na stronie internetowej komisji referendalnej południowego Sudanu. Są to pierwsze oficjalne, lecz niekompletne wyniki głosowania.

RSS

Jaja, petardy, gnój. Studenci protestują

01.12.10

Włoska Izba Deputowanych uchwaliła ustawę o reformie szkolnictwa wyższego. To z tego powodu w całym kraju odbyły się we wtorek protesty. Gorąco było w Rzymie, gdzie studenci próbowali przerwać blokadę z policyjnych samochodów. W innych miastach też nie było spokojnie.

RSS

Box sponsorowany

Mycie okien wg technologii IONIC SYSTEMS, czyli czyszczenia wodą zdemineralizowaną. Usługi mycia okien i fasad wykonujemy zarówno metodą teleskopową jak i tradycyjną, wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Świadczymy usługi: mycie okien i mycie fasad, szyby wystawowe, szyldy reklamowe, witryny sklepowe oraz wszelkiego rodzaju inne przeszklenia zarówno w prywatnych mieszkaniach, blokach, domach i rezydencjach, jak również w biurach, firmach, przedsiębiorstwach, urzędach, sklepach i innych pomieszczeniach. Czyścimy i myjemy ekrany dźwiękowe. Gorąco polecamy tę stronę www.

Box sponsorowany

zabudowy szklane

Rozwój nowoczesnej techniki, jak również wszelkich gałęzi gospodarki umożliwia to, żeby wymyślać nowe tryby dekorowania pomieszczeń i ich dzielenia. Znakomitym sposobem na rozdzielenie jakiegoś wnętrza stały się zabudowy szklane, które dzisiaj można stawiać praktycznie w każdym miejscu i mogą one mieć zastosowanie właściwie w każdym miejscu – domu, pracy itd. Zabudowy szklane to przede wszystkim wydzielanie jakiegoś miejsca szklaną powierzchnią. Mogą nimi być kabiny prysznicowe, ściany działowe, lub ogrody zimowe, nawierzchnie oseparowujące stanowiska kasowe czy nawet drzwi (np. drzwi przeciwpożarowe lub drzwi ppoż.) i różnorodne szklane wykończenia. Ich olbrzymim pozytywem jest szczególnie ładny wygląd, jak również wygoda, jaki powoduje użycie szkła. Nie ma większych kłopotów z domyciem, a także nie ma strachu przed mizerną odpornością. Szkło wykorzystywane do takich zabudowań jest niemal zawsze bardzo odporne i jest w stanie bardzo dużo wytrzymać (rzecz jasna w granicach zdrowego rozsądku). Nie ulega więc obiekcji, że zabudowy szklane i konstrukcje stalowe wykorzystywane we własnym domu, miejscu pracy czy przedsiębiorstwie (np. supermarkecie, biurowcu itd.) to rewelacyjne rozwiązanie, w sytuacji kiedy pragniemy, aby dane miejsce prezentowało się bardziej efektownie i estetycznie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe są koniecznym elementem w bardzo wielu firmach i przedsiębiorstwach, w szczególności w firmach zajmujących się produkcją i handlowych. Dzięki nim przenoszenie, transportowanie na terenie magazynu czy zakładu nie sprawia żadnych problemów. Aby móc prowadzić wózek zgodnie z przepisami, operator powinien mieć odpowiednie uprawnienia, czyli prawo jazdy na wózek widłowy. Egzamin na prawo jazdy na wózek zawiera zarówno części praktyczne oraz teoretyczne. Test praktyczny polega na zbadaniu umiejętności kandydata w zakresie kierowania wózka, a także operowanie widłami w celu rozmieszczania czy transportowania towarów. Z kolei egzamin teoretyczny tyczy się części teoretycznej związanej z eksploatacją i konstrukcją wózka. Firma Widlak PW wózki widłowe chce osiągnąć satysfakcję klientów, oferując do sprzedaży wózki nowe i używane wysokiej klasy, na które udziela gwarancje jakości. Wysoka jakość to jeden z naszych priorytetów. Każdy przyjmowany przez nas wózek widłowy poddawany jest dokładnemu przeglądowi technicznemu, którego efektem jest obiektywne i godne zaufania stwierdzenie jakości danego urządzenia. wózki widłowe. Wózki widłowe bardzo ważnym elementem są też zasady bezpieczeństwa podczas użytkowania wózka. Zasady te dotyczą zarówno bezpieczeństwa kierującego pojazd, a także, a może nawet przede wszystkim osób mogących znaleźć się w polu jego funkcjonowania. Tylko odpowiednie przeszkolenie kierowcy wózka pozwala na jego pewne użytkowanie. Pracodawcy muszą być tego świadomi.

Box sponsorowany

ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.

Kościół rozlicza przestępców: Watykan rzuca klątwę na księży pedofilów

01.06.10

Księży - pedofilów czekają straszliwe męki w piekle - twierdzi ksiądz Charles Scicluna, który jest prokuratorem w specjalnym kościelnym trybunale, zajmującym się takimi sprawami. To najostrzejsze słowa, jakich użyto wobec przestępców w sutannach.

RSS

Historyk oskarża branżę filmową w USA: Antypolskie filmy w Hollywood. Dla Stalina

29.03.10

Hollywood w czasach II wojny światowej świadomie pokazywał w złym świetle Polaków. Patronował temu Biały Dom, który sprzyjał lewicowym środowiskom (głównie pochodzenia żydowskiego) i współpracował ze Stalinem. Tak twierdzi M.B.B. Biskupski, historyk z USA, który opisał to w książce.

RSS

Wspólna akcja prezydentów USA: Clinton i Bush proszą, by pomóc Haiti

22.01.10

Prezydent Barack Obama poprosił swoich poprzedników, Billa Clintona i George'a W. Busha o pomoc w organizowaniu akcji ratunkowej dla Haiti. Clinton i Bush od razu zaczęli agitować. Wspólnie wezwali Amerykanów do dawania pieniędzy. "Mamy szansę być lepszym sąsiadem" - napisali.

RSS

Wojewoda otworzył Tarnowskim drogę do odzyskania zamku

15.10.11

Wojewoda małopolski zadecydował w piątek, że działki w Suchej Beskidzkiej, na których stoi m.in. renesansowy zamek z otoczeniem nie mogły być przejęte przez państwo na podstawie dekretu PKWN o reformie rolnej z 1944 roku - podała rzecznik wojewody Joanna Sieradzka.

RSS

Kary dla członków gangu przemytników ludzi

29.12.10

Na kary więzienia w zawieszeniu i grzywny skazał dziś Sąd Okręgowy w Lublinie ośmiu członków gangu, który przerzucił przez wschodnią granicę Polski ponad 1500 nielegalnych imigrantów. Oskarżeni dobrowolnie poddali się karze.

RSS

PSL przekazał posłom drzewka oliwne

22.10.10

PSL zaapelowało do pozostałych ugrupowań o zaprzestanie kłótni i awantur, które szkodzą Polsce. Ludowcy przekazali przedstawicielom klubów parlamentarnych PO, PiS i SLD sadzonki drzewek oliwnych - symbol pokoju. Apel skierowano również do mediów.

RSS

Demonstranci zaatakowali giełdę i budynek TV: Zamieszki w Bangkoku. Są ofiary

22.05.10

Po szturmie wojska na obóz antyrządowych demonstrantów w stolicy Tajlandii, Bangkoku, doszło do zamieszek. Protestujący podpalili pięć budynków, w tym giełdę papierów wartościowych, i drugi największy w regionie dom towarowy. Zaatakowali też budynek miejscowej TV.

RSS

10 dolarów za butelkę wody

22.01.10

10 dolarów kosztuje butelka wody w zrujnowanym przez trzęsienie ziemi Haiti. Cena rośnie mimo, że z amerykańskiego lotniskowca Carl Vinson co kilkanaście minut startuje śmigłowiec z pojemnikami plastikowych butelek z wodą, które zrzuca wprost w tłum oczekujący w stolicy kraju.

RSS

Po ataku na konwój: Iskrzy między Turcją a Izraelem

01.06.10

W proteście przeciwko atakowi sił izraelskich na statki z pomocą dla Strefy Gazy, tureckie władze wezwały swego ambasadora w Izraelu do kraju, a także odwołały wspólne z tym krajem manewry wojskowe. Ankara zażądała także zwołania nadzwyczajnej sesji RB ONZ.

RSS

Wyrok w sprawie uprowadzenia dziecka na Dominikanę

01.07.11

Na karę roku więzienia skazał w czwartek poznański sąd rejonowy mężczyznę, który wywiózł syna do Republiki Dominikany. Radosław K. przez ponad rok przetrzymywał dziecko wbrew woli matki.

RSS

Prokuratura apeluje ws. uniewinnionego aktora

15.02.11

Krakowska prokuratura wniosła apelację od wyroku uniewinniającego aktora, dziennikarza i konferansjera Bogusława S. od zarzutu molestowania syna - poinformowano w poniedziałek w sądzie.

RSS

Informacje

ksiazka telefoniczna

książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny

planerzyfinansowi archiwizowanie dokumentów kamerki internetowe zabawki klocki hamulcowe