Policjant jedzie bez naklejki

29.11.09

Wśród lubelskich policjantów zapanowała moda na samochody bez naklejek na szybach. Wytropili to kierowcy nękani fotoradarami ukrywanymi nawet w śmietnikach

W radzie miasta lekko ponad 50 proc. głosów zdobyła Platforma Obywatelska - wynika z sondażu "Gazety" pod lokalami wyborczymi . Z karty kredytowej Andrzeja Przewoźnika, który zginął w katastrofie smoleńskiej pierwsze killka tysięcy rubli wypłacono w godzinę i 20 minut po tragedii. Gerry Adams, przywódca partii Sinn Fein, wiodący irlandzki nacjonalista w należącej do Wielkiej Brytanii Irlandii Północnej, zamierza ubiegać się o miejsce w parlamencie Irlandii.



- Mamy do czynienia z zagraniem czysto politycznym - mówi Gazecie bp Józef Wróbel z Zespołu Ekspertów Episkopatu ds. Bioetycznych. W piątek pierwsza debata wyborcza - będzie dotyczyć służby zdrowia i polityki społecznej. Będą przedstawiciele PO, SLD, PSL, PJN. PiS już wcześniej nie zgodził się na debaty. Aresztowane za udział w demonstracjach przeciwko reżimowi Egipcjanki poddawano badaniom sprawdzającym dziewictwo - przyznał wysoki rangą egipski generał. To pierwsza wypowiedź z kręgów armii potwierdzająca wcześniejsze doniesienia Amnesty International - donosi CNN.

Dziś do godziny 17 na Woronicza dotarło 31 kopert. Tylu kandydatów zgłosiło się do konkursu na czterech członków zarządu telewizji publicznej. Podobno są wśród nich między innymi Małgorzata Raczyńska i Jan Pospieszalski

W Teatrze Wielkim odbędzie się jutro koncert ku pamięci ofiar tragicznych wydarzeń w Smoleńsku. Jest on objęty honorowym patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz jego małżonki. Nieznani sprawcy skatowali owczarka niemieckiego w okolicach Myślenic. Krwawiąca suka, przebrana w błękitną sukienkę, została porzucona w przydrożnym rowie. Policja nawet nie zabezpieczyła zwłok. Dzięki wolontariuszom fundacji "Zwierzę nie jest rzeczą" prokuratura wszczęła w tej sprawie postępowanie.

Przez cały czas trwa akcja pomocy rodzinie Pawła Surowca, który zmarł w niedzielę w egipskim szpitalu. Potrzebne są pieniądze, aby wykupić zwłoki mężczyzny ze szpitala. Ubezpieczyciel, biuro podróży i NFZ odmówiły pomocy - Ta decyzja mnie zaszokowała, nie tylko sama decyzja ale i czas jej podjęcia, tuż przed wyborami samorządowymi. Zupełnie zdumiewająca decyzja. Widać, że nerwy puszczają. To komentarz byłego premiera. Kazimierz Marcinkiewicz był gościem "Faktów po faktach" w TVN 24. - Dziękuję Panu Bogu, że jest takie radio, w którym się dobijamy do prawdy, ja bym się bardzo bał stawać po jakiejkolwiek stronie. Tu nie należy wykluczać działania Złego. On wszystko będzie robił, żeby nas wyprowadzić w pole, diabeł zawsze dzielił - skomentował o. Tadeusz Rydzyk rozłam w PiS.



Barbara Blida 25 kwietnia 2007 r., gdy ABW wkroczyła do jej domu, najprawdopodobniej nie chciała popełnić samobójstwa, zakładała tylko możliwość okaleczenia - taką hipotezę formułuje projekt raportu z prac sejmowej komisji śledczej. Zamość może zostać skreślony z ONZ-owskiej Listy Światowego Dziedzictwa Kultury, bo władze miasta zgodziły się na budowę handlowych kiosków wzdłuż zabytkowych umocnień - ostrzega ekspert Będzie list o pojednaniu polsko-rosyjskim - to już oficjalna wiadomość. Postanowili tak wczoraj przedstawiciele Kościoła katolickiego i Cerkwi.

RSS

Rząd w muzeum telekomunikacji

08.03.10

Mamy najmniej światłowodów w Europie, a polski rząd nagle rezygnuje z ustawowego obowiązku ich kładzenia w nowych budynkach. - Światłowody powinny trafić do każdego mieszkania, tak jak kanalizacja czy prąd - apelują eksperci

RSS

Podsłuchy były, śledztwa nie ma

15.11.09

Nie będzie śledztwa w sprawie podsłuchiwania dziennikarza Rzeczpospolitej Cezarego Gmyza i Romana Giertycha - zdecydowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

RSS

Wałęsa za Komorowskim

29.06.10

Lech Wałęsa zaapelował w sobotę do Polaków, aby w drugiej turze głosowali na kandydata PO Bronisława Komorowskiego.

RSS

Urodziny u Rydzyka: obrona krzyża i promocja kart kredytowych

08.12.09

- Tylko pod tym znakiem Polska jest Polską i Polak Polakiem - mówił o krzyżu abp Andrzej Dzięga w homilii dla słuchaczy Radia Maryja świętujących w Toruniu 18. urodziny rozgłośni

RSS

Box sponsorowany

zabudowy szklane

Rozwój nowoczesnej techniki, jak również wszelkich gałęzi gospodarki umożliwia to, żeby wymyślać nowe tryby dekorowania pomieszczeń i ich dzielenia. Znakomitym sposobem na rozdzielenie jakiegoś wnętrza stały się zabudowy szklane, które dzisiaj można stawiać praktycznie w każdym miejscu i mogą one mieć zastosowanie właściwie w każdym miejscu – domu, pracy itd. Zabudowy szklane to przede wszystkim wydzielanie jakiegoś miejsca szklaną powierzchnią. Mogą nimi być kabiny prysznicowe, ściany działowe, lub ogrody zimowe, nawierzchnie oseparowujące stanowiska kasowe czy nawet drzwi (np. drzwi przeciwpożarowe lub drzwi ppoż.) i różnorodne szklane wykończenia. Ich olbrzymim pozytywem jest szczególnie ładny wygląd, jak również wygoda, jaki powoduje użycie szkła. Nie ma większych kłopotów z domyciem, a także nie ma strachu przed mizerną odpornością. Szkło wykorzystywane do takich zabudowań jest niemal zawsze bardzo odporne i jest w stanie bardzo dużo wytrzymać (rzecz jasna w granicach zdrowego rozsądku). Nie ulega więc obiekcji, że zabudowy szklane i konstrukcje stalowe wykorzystywane we własnym domu, miejscu pracy czy przedsiębiorstwie (np. supermarkecie, biurowcu itd.) to rewelacyjne rozwiązanie, w sytuacji kiedy pragniemy, aby dane miejsce prezentowało się bardziej efektownie i estetycznie.

Box sponsorowany

Mycie okien wg technologii IONIC SYSTEMS, czyli czyszczenia wodą zdemineralizowaną. Usługi mycia okien i fasad wykonujemy zarówno metodą teleskopową jak i tradycyjną, wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Świadczymy usługi: mycie okien i mycie fasad, szyby wystawowe, szyldy reklamowe, witryny sklepowe oraz wszelkiego rodzaju inne przeszklenia zarówno w prywatnych mieszkaniach, blokach, domach i rezydencjach, jak również w biurach, firmach, przedsiębiorstwach, urzędach, sklepach i innych pomieszczeniach. Czyścimy i myjemy ekrany dźwiękowe. Gorąco polecamy tę stronę www.

Box sponsorowany

ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.

Box sponsorowany

Wózki widłowe są koniecznym elementem w bardzo wielu firmach i przedsiębiorstwach, w szczególności w firmach zajmujących się produkcją i handlowych. Dzięki nim przenoszenie, transportowanie na terenie magazynu czy zakładu nie sprawia żadnych problemów. Aby móc prowadzić wózek zgodnie z przepisami, operator powinien mieć odpowiednie uprawnienia, czyli prawo jazdy na wózek widłowy. Egzamin na prawo jazdy na wózek zawiera zarówno części praktyczne oraz teoretyczne. Test praktyczny polega na zbadaniu umiejętności kandydata w zakresie kierowania wózka, a także operowanie widłami w celu rozmieszczania czy transportowania towarów. Z kolei egzamin teoretyczny tyczy się części teoretycznej związanej z eksploatacją i konstrukcją wózka. Firma Widlak PW wózki widłowe chce osiągnąć satysfakcję klientów, oferując do sprzedaży wózki nowe i używane wysokiej klasy, na które udziela gwarancje jakości. Wysoka jakość to jeden z naszych priorytetów. Każdy przyjmowany przez nas wózek widłowy poddawany jest dokładnemu przeglądowi technicznemu, którego efektem jest obiektywne i godne zaufania stwierdzenie jakości danego urządzenia. wózki widłowe. Wózki widłowe bardzo ważnym elementem są też zasady bezpieczeństwa podczas użytkowania wózka. Zasady te dotyczą zarówno bezpieczeństwa kierującego pojazd, a także, a może nawet przede wszystkim osób mogących znaleźć się w polu jego funkcjonowania. Tylko odpowiednie przeszkolenie kierowcy wózka pozwala na jego pewne użytkowanie. Pracodawcy muszą być tego świadomi.

Słomka kierował gangiem? Rusza proces lidera KPN

29.02.12

Adam Słomka, lider KPN, pojawił się we wtorek w sądzie w Katowicach, gdzie ma rozpocząć się jego proces. Jest pierwszym polskim politykiem oskarżonym o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

RSS

Staniszkis o nowym klubie: Ma skłonić PiS do zmian

08.11.11

- To potwierdza tezę, że Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Tadeusz Cymański nie chcieli zakładać własnej partii. Jest to gest, który ma skłonić do zdynamizowania i otwarcia PiS, bez wychodzenia z tej partii. To gest solidarności z kolegami - powiedziała prof. Jadwiga Staniszkis. Z kolei dr Anna Materska-Sosnowska uważa, że "mówienie o tym, że chcą wrócić to hipokryzja".

RSS

Mazowiecki stawia na Komorowskiego

08.03.10

- Bronisław Komorowski ma wszystkie szanse ku temu, żeby łączyć, scalać. A nam jest potrzebny taki prezydent. I zwłaszcza młode pokolenie powinno w nim czuć coś, co ja bym nazwał prostolinijnością - mówił Tadeusz Mazowiecki w Radiu ZET.

RSS

Pomorze: samochód wpadł do stawu, cztery osoby zginęły

15.01.12

Cztery osoby zginęły wczesnym popołudniem w Granicznej Wsi (Pomorskie) po tym, jak auto wpadło do położonego niedaleko drogi stawu.

RSS

E. Klich: Większość winy za Smoleńsk ponoszą Polacy

22.06.11

- Największą część odpowiedzialności za katastrofę Smoleńska ponosi polska strona - ocenia płk Edmund Klich, zaangażowany w rosyjską część badań przyczyn ubiegłorocznej tragedii prezydenckiego tupolewa, w której zginęło 96 osób. Raportu rządowej komisji w tej sprawie spodziewa się najdalej w połowie lipca.

RSS

Stefaniuk: Kamiński premierowi założył nelsona

08.04.10

Rozmowa z Franciszkiem Stefaniukiem PSL, członkiem hazardowej komisji śledczej

RSS

Śnieg zablokował Okęcie. Samoloty krążą nad miastem

15.03.10

Z powodu śnieżycy, która przechodzi nad Warszawą, samoloty nie mogą lądować na Okęciu. Niektóre z nich skierowano na inne lotniska.

RSS

Zmiany w szkolnych egzaminach

29.08.09

Matura bez prezentacji, za to prezentacja na egzaminie gimnazjalnym - wczoraj MEN przedstawiło projekt nowych egzaminów. Od podstawówki po maturę.

RSS

Komorowski? Sikorski? Kto wygra prawybory w Platformie?

29.01.10

Szef klubu PO Grzegorz Schetyna po rezygnacji Donalda Tuska ze startu w wyborach prezydenckich, wymienił dwa nazwiska potencjalnych kandydatów PO - marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego i szefa MSZ Radosława Sikorskiego. Kogo wybierze Platforma?

RSS

Piskorski odwołany? Rozstrzygnie sąd

22.11.09

Kolejna odsłon sporu w SD. 76 działaczy partii zjechało w sobotę do Warszawy i na nadzwyczajnym kongresie partii odwołało jej lidera Pawła Piskorskiego. W poniedziałek wniosek o zmiany w SD trafi do sądu.

RSS

Dusił maleńkie dziecko, bo płakało. Stanie przed sądem

15.07.10

Daniel K. nie mógł znieść płaczu swojego pięciomiesięcznego synka. Najpierw tak mocno kołysał wózkiem, aż maluch wypadł na ziemię. Potem na kilka minut wystawił niemowlę na mróz

RSS

Informacje

ksiazka telefoniczna

książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny

odżywka John Masters pyszczaki jak pokonać stres perfumeria odzież dziecięca